blog-image

Nejvyšší vrchol Rakouska - Grossglockner 3798 m

Grossglockner, čili Velký zvoník, jak zní název této hory v překladu, dostal jméno podle svého tvaru. Je to nejvyšší vrchol pohoří Hohe Tauern i celého Rakouska. Poprvé byla hora zlezena přesně v roce 1800, a to dnes už klasickou cestou.

Výstup na Grossglockner je ideální volbou jako aklimatizační túra na vyšší cíle v Alpách, např. alpské 4000m.

 

Klasika přes Kleinglockner

 

S námi se nahoru podíváte např. touto klasickou cestou, a to z chaty Erzherzog-Johann-Hütte ve výšce 3454m, kam se dostaneme první den z parkoviště u Lucknerhuaus a kde pro lepší aklimatizaci přespíme (54 E pro členy AV/ 63 E /noc s polopenzí). Druhý den Vás dovedeme na vrchol GG a zpět dolů k autu.

Tato cesta není nijak výrazně fyzicky náročná. Pro její absolvování je dobré zvládnout pohyb na mačkách, větší část túry vede po ledovci a sněhu. V cestě jsou také skalní pasáže do II. stupně UIAA, kde předchozí lezecká dovednost není nutná.

 

Počet účastníků: 2

 

Cena: 590 Euro

 

Počet účastníků: 3

 

Cena: 640 Euro

 

 

Hřeben Stüdlgrat

 

Krásná vzdušná túra. Od parkoviště u Lucknerhaus se ještě týž den po příjezdu vydáme na chatu Stüdlhütte 2802m, kde přespíme (cca 62 E/noc s polopenzí). Druhý den si vylezeme krásný a exponovaný hřeben Stüdlgrat až na vrchol Grossglockneru. Zpět se dostaneme klasickou cestou a dále dolů k autům na parkovišti.

Pro tuto cestu je vhodná kromě zkušenosti s pohybem na mačkách i základní lezecká dovednost. Obtížnost lezení na hřebeni se pohybuje do IV. stupně UIAA.

 

Počet účastníků: 1

 

Cena: 620 Euro

 

Počet účastníků: 2

 

Cena: 650 Euro

 

  • Členové AV a jiných spřátelených organizací mohou žádat na chatách slevu za nocleh (cca 10 Euro)

 

 

  z vrcholu GG

  Stüdlgrat z vrcholu GG

  z vrcholu GG směrem k Oberwalderhütte