blog-image

Mont Blanc - Chamonix

Chamonix - mekka alpinismu

 

Vydejte se s námi na alpské velikány klasickými výstupy.

 

Nabídneme Vám i průstupy méně klasickými trasami na další vrcholy v oblasti Mt. Blanc a vytvoříme pro Vás individuální vícedenní program.

 

Cena se odvíjí podle zvoleného cíle, trasy výstupu a počtu vedených dní. Cena zahrnuje náklady horského vůdce, nezahrnuje náklady na ubytování, dopravu ani pojištění klientů.

 

 

 

Co si ale budeme povídat, Mt. Blanc je jen jeden. Můžeme Vám nabídnout 4denní, nebo 6denní program podle toho, jestli jste, nebo nejste dostatečně aklimatizovaní.

 

Součástí 4denního programu je jeden aklimatizační výstup v okolí horní stanice lanovky na Aiguille du Midi (3842 m) - ten stejný den se vrátíme do Chamonix.

Druhý den vystoupíme na chatu Tête Rousse/Goûter.

Třetí den se pokusíme o výstup na “Bílou horu”, jak v překladu zní název Mt. Blancu, a vrátme se zpět.

Čtvrtý den si necháme jako rezervní pro případ, že by se první pokus nezdařil (třeba i kvůli počasí). Případně si můžeme jít zalézt, možností je téměř nepřeberně.

 

Cena 1350 euro (v ceně je vedení túr + náklady guida na ubytování, stravu a lanovky)

 

 

 

V 6denním programu jsou navíc ještě aklimatizační dny a výstupy. Podle podmínek a chuti se nabízí jako klasický začátek výstup na Gran Paradiso v oblasti Aosta na italské straně. Chata Chabod leží v nadmořské výšce 2710m. Tam strávíme celkem 2 dni.

 

Jinou variantou je začít rovnou v Chamonix výjezdem na stanici Midi, přechod ledovce na chatu Torino (3375 m), která je ideálním místem pro aklimatizaci. Další den se vrátíme zpět na Midi a do Chamonix. Cestou na Torino i zpátky na lanovku můžeme podniknout některé výstupy.

Třetí den je odpočinkový, případně si můžeme jít zalézt na skály na druhé straně údolí nebo v blízkém okolí.

Dále je program stejný, jako v předchozí, 4denní variantě - tedy výstup na chatu Tête Rousse/Goûter, pak na Mt. Blanc + jeden rezervní den.

 

Cena 2000 euro (v ceně je vedení túr + náklady guida na ubytování, stravu a lanovky)