blog-image

Mont Blanc - Chamonix

Chamonix - mekka alpinismu

Vydejte se s námi na alpské velikány klasickými výstupy.

 

 

 

Mt. Blanc alias “Pan Bílý”

 

Co si ale budeme povídat, Mt. Blanc je jen jeden. Můžeme Vám nabídnout 4denní, 5denní nebo 6denní program podle toho, jestli jste, nebo nejste dostatečně aklimatizovaní a připravení.

 

Součástí 4denního programu je jeden aklimatizační výstup, např. v okolí horní stanice lanovky na Aiguille du Midi (3842 m) - ten stejný den se vrátíme do Chamonix.

Druhý den vystoupíme na chatu Tête Rousse/Goûter.

Třetí den se pokusíme o výstup na “Bílou horu”, jak v překl a připraveníadu zní název Mt. Blancu, a vrátme se zpět.

Čtvrtý den si necháme jako rezervní pro případ, že by se první pokus nezdařil (třeba i kvůli počasí). Případně si můžeme jít zalézt, možností je téměř nepřeberně.

 

Cena 1550,- Euro (v ceně je vedení túr, v ceně nejsou náklady guida ani klienta na ubytování, stravu a lanovky)

 

Počet hostů: max. 1-2

 

 

5denní program sestává z 2 dní aklimatizačních túr (a případného seznamování s pohybem na mačkách ve vysokohorském terénu) - Mere de Glace a túra ze stanice lanovky Midi, např. Arete Cosmique.

Další 3 dny už věnujeme samotnému výstupu na Mt. Blanc klasickou cestou (viz. předchozí program).

 

Cena 1850,- Euro (v ceně je vedení túr, v ceně nejsou náklady guida ani klienta na ubytování, stravu a lanovky)

 

Počet hostů: max. 1-2

 

 

V 6denním programu jsou navíc ještě aklimatizační dny a výstupy. Podle podmínek a chuti se nabízí jako klasický začátek výstup na Gran Paradiso v oblasti Aosta na italské straně. Chata Chabod leží v nadmořské výšce 2710m. Tam strávíme celkem 2 dni.

 

Jinou variantou je začít rovnou v Chamonix výjezdem na stanici Midi, přechod ledovce na chatu Torino (3375 m), která je ideálním místem pro aklimatizaci. Další den se vrátíme zpět na Midi a do Chamonix. Cestou na Torino i zpátky na lanovku můžeme podniknout různé výstupy.

Třetí den je odpočinkový, případně si můžeme jít zalézt na skály na druhé straně údolí nebo v blízkém okolí.

Dále je program stejný, jako v předchozí, 4denní variantěvýstup na chatu Tête Rousse/Goûter, pak na Mt. Blanc + jeden rezervní den.

 

Cena 2100,- Euro (v ceně je vedení túr, v ceně nejsou náklady guida ani klienta na ubytování, stravu a lanovky)

 

Počet hostů: max. 1-2

     

Nabídneme Vám i průstupy méně klasickými trasami na další vrcholy v oblasti Mt. Blanc a vytvoříme pro Vás individuální vícedenní program na míru.

 

Cena se odvíjí podle zvoleného cíle, trasy výstupu a počtu vedených dní. Cena nezahrnuje náklady horského vůdce, nezahrnuje náklady na ubytování, dopravu ani pojištění klientů.